ایده های شاد: پروژه Ulo

خیلی از ما یه دفترچه کوچیک یا یه سری یادداشت توی گوشیمون داریم که ایده هامونو مینویسیم و احتمالا بعضیاشون عملی میشن و احتمالا بیشترشون هیچوقت عملی نمیشن!
یکی از همین ایده‌هایی که من یه مدت تو سر داشتم، ساخت گجت کوچیک و ارزونی بود که با اون بشه خیلی راحت از اتاق فیلم برداری کرد و با استفاده از اینترنت هرکجا که باشید بتونید تصویر دوربین رو ببینید.
تحقیق زیادی نکردم که ببینم آیا همچین چیزی ساخته شده  یا نه. و البته میدونم که خیلی از wifi-camera‌ها امکاناتی مشابه رو دارند. ولی علاقه‌ی شخصیم این بود که این کارو با برد رازبری و با استفاده از نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای آزاد انجام بدم.

یادم نیست کجا ولی جایی خوندم که طبق قانونی نانوشته(!) هر ایده‌ای که به ذهنتون میرسه به احتمال ۹۰ درصد قبلا به ذهن یکی دیگه هم رسیده. و در این مورد خاص نه تنها به ذهن یکی دیگه رسیده، که خیلی قشنگتر و بامزه‌تر از ایده‌ی من ساختتش!تصویر جغد Ulo

این جغد بامزه در اصل دوربینیه که با اینترنت به گوشی یا لپتاپ شما وصل میشه و میتونید هرچیزیو که اون میبینه شما هم ببینید! چشماش حرکت میکنه و وقتی شارژش کم میشه خواب‌آلود میشه و میتونید رنگ چشماشو از تو گوشیتون عوض کنید. و حتی میتونه اثرات حرکت اجسام را در تصویری که از محیط میگیره تشخیص بده و بهتون ایمیل بزنه که مثلا یکی وارد اتاقتون شده!

این گجت دوست داشتنی ساخته و پرداختهٔ طراح فرانسوی ویویِن مولر(Vivien Muller) است وپروژهٔ  Ulo در کیک استارتر در حال جمع آوری کمک های مالیه. و تا الان که من بررسی کردم 335,265 یورو جمع‌آوری کرده. و نکته‌ی جالب اینه که‌ هدف پروژه جمع‌آوری 199,000 یورو بوده. یعنی هنوز ۳ روز به پایان مهلت کمک‌های مالی باقی مونده و پروژه 136,256 یورو بیشتر از میزان هدفش کمک مالی دریافت کرده 🙂

اگه میخواین عکسها و فیلمهای بیشتری از این جغد جاسوس ( 🙂 ) ببینید، به آدرس پروژش در KIKSTARTER مراجعه کنید. شاید خوشتون اومد و به پروژه کمک مالی کردید. البته اگه ویزا کارد یا مستر کارد یا همچین چیزی داشته باشید. چون مثلا کارت بانک ملی و کلا کارتهای خفن عضو شتاب(!) ‌همچین جاهایی به  درد نمیخورن!

آدرس پروژه در کیک استارتر: https://www.kickstarter.com/projects/vivienmuller/ulo

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *