چک‌لیست امنیتی API

داستان ترجمه

به طور خیلی اتفاقی به یه مخزن Github رسیدم که استار خیلی زیادی داشت و داخلش چک‌لیستی از موارد امنیتی مهمی رو که باید در حین طراحی، پیاده‌سازی و دپلوی APIها رعایت کرد، قرار داده بود.

چون کوتاه بود و با خوندنش حس کردم خیلی مفیده، تصمیم گرفتم ترجمش کنم. بعد از این که ترجمه کردم و چند بار مرور و ویرایش کردم، مشکل راست‌به‌چپ کردن فایل مارک‌داون رو حل کردم و بعد دیدم که متاسفانه وقتی با ترفندی که توی استک اورفلو پیدا کرده بودم، فایل مارک‌داون رو راست‌به‌چپ میکنم، checkboxها میافته روی متن! واقعا از دست Github عصبانی بودم و در نهایت با کلی آزمون و خطا و با کمک ;nbsp& مشکل رو حل کردم 🙂
توی pull requestهای مخزن دیدم که دوتا پول‌رکوئست فعال برای ترجمه‌ی فارسی وجود داره! یکی از پول‌رکوئست‌ها که جدیدتر هم بود ترجمه‌ی خوبی نداشت و مترجم، فایل مارک‌داونش رو راست‌به‌چپ نکرده بود! پول‌رکوئست دومی ترجمه‌ی خوبی داشت (و از بخش‌هایی از ترجمش برای بهتر کردن ترجمه‌ی خودم هم استفاده کردم) و فایل مارک‌داونش هم راست‌به‌چپ بود ولی مشکل روهم‌افتادن checkboxها رو حل نکرده بود. پس خودم یه پول‌رکوئست جدید درست کردم و موارد بالارو داخلش توضیح دادم‌.


برای دیدن چک لیست از لینک زیر استفاده کنید و اگه خوشتون اومد استار کنید 🙂

https://github.com/mahdavipanah/API-Security-Checklist/blob/add-persian/README-fa.md


لینک نوشته در ویرگول: http://vrgl.ir/eOjLo

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *